Çanakkale şehitlerine mektup

Kızılırmak Lisesi, öğrencileri arasında mektup yazma yarışması düzenledi. Çanakkale’de şehit düşen Kırıkkaleli şehitlere öğrenciler mektup yazdılar. Yarışmaya 100 mektup katıldı. Yarışmada Özür Dilerim Çanakkale adlı mektubu ile Osman Gazi Güçlütürk 1’inci olurken, Kahraman Şehitlerimiz mektubu ile İrem Ezgi Ölmez 2’inci, Kınalı Kuzu mektubu ile Vesile Nur Daştan 3’üncü oldu.  kaynak: ilgazetesi


Kızılırmak Lisesi, öğrencileri arasında mektup yazma yarışması düzenledi. Çanakkale’de şehit düşen Kırıkkaleli şehitlere öğrenciler mektup yazdılar. Yarışmaya 100 mektup katıldı. Yarışmada Özür Dilerim Çanakkale adlı mektubu ile Osman Gazi Güçlütürk 1’inci olurken, Kahraman Şehitlerimiz mektubu ile İrem Ezgi Ölmez 2’inci, Kınalı Kuzu mektubu ile Vesile Nur Daştan 3’üncü oldu.

DUYGUSAL ANLAR
Yarışma hakkında bilgi veren Edebiyat öğretmeni Tahsin Günay, Edebiyat zümresi olarak Çanakkale’de şehit düşen Kırıkkale nüfusuna kayıtlı şehitleri tespit ettiklerini dile getirdi. Günay “Öğrencilerimizden dedeleri için mektup yazmalarını istedik. Onlardan ciddi istek görünce bunu bir yarışma şekline dönüştürdük. Yarışmaya çok sayıda mektup katıldı. Kahraman şehitlerimize yazılan mektuplar, bizleri çok duygulandırdı. Kınalı Kuzulara yüzlerce selam gönderildi. Yarışmamızın birincisinin bir şehit çocuğu olması duygusal anların yaşanmasına sebep oldu” diye konuştu.

ÖDÜL VERİLDİ
Yarışmada birinci olan Osman Gazi Güçlütürk, böyle bir imkanı kendilerine tanıdıkları için öğretmenlerine teşekkür etti. Güçlütürk “Yazımın adı: Özür Dilerim Çanakkale idi. Duygularımı anlattım. Yazımın dereceye girmesine çok sevindim” diyerek görüşlerini dile getirdi. Yarışmada birinci olan öğrenciye MP3 çalar, ikinci olan öğrenciye MP3 çalar, üçüncü olan öğrenciye ise Çanakkale Seti ( kitap ) verildi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !